Sylvesterloppet 2014

Resultat 2014 med extra information
Resultat från Sylvesterloppet 2014 med både bruttotider och nettotider som information.
Det finns även en länk till vår kamera i målet startar ca 10 sekunder innan respektive löpares målgång.
Officiell resultatlista finns på Solvikingarnas hemsida.
Startnr Namn Född Klubb Klass Distans Bruttotid Nettotid Länk till målkamera
4 Nassir Dawud 1991 Eskilstuna friidrott M 10 km 00:31:13 00:31:12 Länk >>>
689 Yared Admasu 1987 Hälle IF M 10 km 00:31:15 00:31:15 Länk >>>
799 Johan Strand 1987 Ullevi FK M 10 km 00:31:38 00:31:38 Länk >>>
6 Anders Grahl 1987 Enhörna IF M 10 km 00:32:48 00:32:46 Länk >>>
8 Andreas Åkesson 1990 Örgryte IS Friidrott M 10 km 00:32:52 00:32:50 Länk >>>
751 Fredrik Bäckström 1987 Team Tempo Sport M 10 km 00:33:09 00:33:08 Länk >>>
853 Hampus Börjesson 1994 Ullevi FK M 10 km 00:33:11 00:33:09 Länk >>>
5 Nuray Yassin 1981 Ullevi FK M 10 km 00:33:52 00:33:51 Länk >>>
108 Clas Jansson 1982 Kvarnsvedens GOIF FIK M 10 km 00:33:56 00:33:55 Länk >>>
10 David Molin 1974 GÖTEBORG M 10 km 00:34:01 00:34:00 Länk >>>
755 Anton Gustafsson 1992 Industriell Ekonomi Chalmers M 10 km 00:34:30 00:34:29 Länk >>>
19 Zakaria Azzeddine 1989 Göteborgs Räddningsmission M 10 km 00:34:50 00:34:48 Länk >>>
9 Daniel Frantzich 1979 Falkenberg Allstars M 10 km 00:34:52 00:34:50 Länk >>>
11 Robert Kallin 1995 Trollhättans IF M 10 km 00:35:23 00:35:21 Länk >>>
815 Pelle Sigbrandt 1973 PUCC M 10 km 00:35:32 00:35:26 Länk >>>
20 Henrik Bengtsson 1978 Falkenberg Allstars M 10 km 00:35:29 00:35:27 Länk >>>
828 Mattias Lundqvist 1972 Aktivitus Sports Club M 10 km 00:35:35 00:35:34 Länk >>>
1505 Sara Holmgren 1990 Team Salming K 10 km 00:35:35 00:35:34 Länk >>>
16 Daniel Tidholm 1981 Hälle IF M 10 km 00:35:42 00:35:42 Länk >>>
737 Mikael Gren 1980 Hälle IF M 10 km 00:35:48 00:35:47 Länk >>>
12 Claes Widarsson 1981 LK Tuppgök M 10 km 00:35:50 00:35:48 Länk >>>
21 Christian Gray 1992 GÖTEBORG M 10 km 00:35:59 00:35:57 Länk >>>
752 Marcus Lindgren 1983 Triathlon Väst M 10 km 00:35:59 00:35:57 Länk >>>
17 Daniel Gustavsson 1994 FK Friskus M 10 km 00:36:02 00:35:59 Länk >>>
43 Daniel Pettersson 1977 IFK Umeå M 10 km 00:36:09 00:36:07 Länk >>>
736 Andreas Klasson 1983 Hälle IF M 10 km 00:36:10 00:36:08 Länk >>>
24 Pär Hansson 1969 VALLDA M 10 km 00:36:19 00:36:16 Länk >>>
27 Joakim Axelsson 1978 Trollhättans IF M 10 km 00:36:21 00:36:21 Länk >>>
23 Bo Torstensson 1969 Falkenberg Allstars M 10 km 00:36:30 00:36:28 Länk >>>
28 Gustav Thelin 1988 GÖTEBORG M 10 km 00:36:38 00:36:31 Länk >>>
825 Fredrik Gustafsson 1985 Aktivitus Sports Club M 10 km 00:36:39 00:36:37 Länk >>>
13 Lukas Melander 1990 KFUM Örebro friidrott M 10 km 00:36:38 00:36:38 Länk >>>
818 Erik Engstrand 1981 IFK Göteborg M 10 km 00:36:43 00:36:43 Länk >>>
1557 Lisa Öhberg 1988 Hälle IF K 10 km 00:36:45 00:36:44 Länk >>>
802 Markus Hedfors 1975 Triathlon Väst M 10 km 00:37:03 00:37:01 Länk >>>
66 David Muir 1975 Zwei Steinböcke M 10 km 00:37:22 00:37:13 Länk >>>
37 Mikael Andersson 1991 Stora Tuna OK M 10 km 00:37:17 00:37:14 Länk >>>
1601 Pär Klevestedt 1958 TROLLHÄTTAN M Master (över 50) 10 km 00:37:14 00:37:14 Länk >>>
70 Peter Helmroth 1966 Lerum Friidrott M 10 km 00:37:20 00:37:18 Länk >>>
32 Johan Stenberg 1978 NORRTÄLJE M 10 km 00:37:23 00:37:20 Länk >>>
58 Mikael Lipschütz 1974 Jippolöparna M 10 km 00:37:24 00:37:22 Länk >>>
60 Martin Engelin 1977 IK Nocout.se M 10 km 00:37:31 00:37:31 Länk >>>
699 Jonathan Johansson 1987 IFK Skövde Friidrott M 10 km 00:37:35 00:37:35 Länk >>>
41 Claes Håkansson 1972 Lidköpings VSK M 10 km 00:37:42 00:37:39 Länk >>>
59 Axel Wannerskog 1985 Göteborgs CK M 10 km 00:37:48 00:37:43 Länk >>>
164 Viktor Torstensson 1971 CK Sundet M 10 km 00:38:02 00:37:48 Länk >>>
75 Gustav Algestrand 1994 KUNGÄLV M 10 km 00:37:49 00:37:49 Länk >>>
72 Jon Bäcklund 1977 Falu IK M 10 km 00:37:57 00:37:50 Länk >>>
114 Johan Scheers 1979 GÖTEBORG M 10 km 00:37:58 00:37:54 Länk >>>
34 Mikael Zachrisson 1965 Lerum Friidrott M 10 km 00:38:06 00:38:04 Länk >>>
1555 Eva Nyström 1977 FK Herkules K 10 km 00:38:10 00:38:06 Länk >>>
57 Mattias Andersson 1981 Club Foucon M 10 km 00:38:15 00:38:11 Länk >>>
29 Mikael Olsson 1970 Sportivamente Bruxelles M 10 km 00:38:14 00:38:13 Länk >>>
1602 Peter Strömbom 1962 Ulricehamns FK M Master (över 50) 10 km 00:38:14 00:38:14 Länk >>>
765 Daniel Robertsson 1977 IFK Göteborg M 10 km 00:38:18 00:38:18 Länk >>>
35 Henrik Sahlström 1976 Främmestads IK M 10 km 00:38:25 00:38:25 Länk >>>
1004 Jonna Hedbys 1992 Halmstad Triathleterna K 10 km 00:38:28 00:38:25 Länk >>>
44 Carl Johan Magnusson 1980 Triathlon Väst M 10 km 00:38:32 00:38:28 Länk >>>
68 Tomas Amneskog 1972 Aktivitus Sports Club M 10 km 00:38:33 00:38:28 Länk >>>
1923 Adam Broberg 1998 IF Rigor P17 10 km 00:38:33 00:38:29 Länk >>>
50 Fredrik Andreasson 1975 Triathlon Väst M 10 km 00:38:38 00:38:30 Länk >>>
686 Henrik Gunnarsson 1986 MÖLNLYCKE M 10 km 00:38:31 00:38:31 Länk >>>
719 Johan Jansson 1980 GÖTEBORG M 10 km 00:38:31 00:38:31 Länk >>>
25 Göran Bengtsson 1967 IK Trasten M 10 km 00:38:34 00:38:32 Länk >>>
756 Emil Ryberg 1987 Majornas IK M 10 km 00:38:37 00:38:37 Länk >>>
1922 Alexander Waerme 1997 Ullevi FK P17 10 km 00:38:48 00:38:45 Länk >>>
54 Marcus Kallin 1992 Trollhättans IF M 10 km 00:39:00 00:38:46 Länk >>>
107 David Pettersson 1985 SKENE M 10 km 00:39:22 00:38:50 Länk >>>
47 Christian Larsson 1975 KÅLLERED M 10 km 00:38:51 00:38:51 Länk >>>
743 Fredrik Reis 1973 Näsets SK M 10 km 00:38:52 00:38:52 Länk >>>
53 Andreas Ramstedt 1982 GÖTEBORG M 10 km 00:39:02 00:38:58 Länk >>>
731 Erik Olsson 1980 Uddevalla CK Triathlon M 10 km 00:39:04 00:38:59 Länk >>>
158 Tom Sandvall 1985 GÖTEBORG M 10 km 00:39:05 00:39:01 Länk >>>
49 Markus Wennberg 1974 ABB IF M 10 km 00:39:07 00:39:04 Länk >>>
77 Henrik Hagebring 1973 Hisingen M 10 km 00:39:29 00:39:12 Länk >>>
101 Niklas Wallenlind 1968 Mölndals AIK M 10 km 00:39:20 00:39:13 Länk >>>
40 Jonas Frantz 1986 SÄVE M 10 km 00:39:21 00:39:17 Länk >>>
702 Erik Lidén 1993 Liden Roadrunners M 10 km 00:39:25 00:39:19 Länk >>>
844 Tomas Nelsén 1980 Triathlon Väst M 10 km 00:39:50 00:39:19 Länk >>>
706 Fredrik Brunbäck 1991 GÖTEBORG M 10 km 00:39:29 00:39:20 Länk >>>
817 John Frick 1979 GÖTEBORG M 10 km 00:39:27 00:39:22 Länk >>>
63 Daniel Östlund 1979 Göteborgs Polismäns IF M 10 km 00:39:28 00:39:23 Länk >>>
102 Wolfgang Malik 1966 Mariestads AIF M 10 km 00:39:32 00:39:25 Länk >>>
78 Mikael Berntsson 1981 MikeyBikey M 10 km 00:39:39 00:39:26 Länk >>>
38 Ulf Larsson 1972 SOK Träff,  KARLSBORG M 10 km 00:39:31 00:39:29 Länk >>>
71 Alexander Berg 1981 GÖTEBORG M 10 km 00:39:33 00:39:30 Länk >>>
42 Mats Berntsson 1976 CK Master M 10 km 00:39:39 00:39:34 Länk >>>
65 Nicklas Gunnarsson 1996 Triathlon Väst M 10 km 00:40:03 00:39:34 Länk >>>
96 Martin Nylin 1974 Vegan Runners IK M 10 km 00:40:11 00:39:35 Länk >>>
709 Torbjörn Karsson 1975 GÖTEBORG M 10 km 00:39:47 00:39:35 Länk >>>
829 Emil Mattsson 1972 Majornas IK M 10 km 00:39:40 00:39:37 Länk >>>
1604 Phillip Manning 1959 England on holiday M Master (över 50) 10 km 00:39:55 00:39:39 Länk >>>
89 Peter Frykman 1967 Kastala Road Runners M 10 km 00:39:48 00:39:41 Länk >>>
123 Stefan Holm 1972 Valla M 10 km 00:39:48 00:39:41 Länk >>>
2020 Sten Alfvenhjelm 1963 GÖTEBORG M Master (över 50) 10 km 00:41:39 00:39:42 Länk >>>
62 Björn Andersson 1984 Lonesome Runners M 10 km 00:39:43 00:39:43 Länk >>>
98 Mikkel Andersson 1971 TORSLANDA M 10 km 00:39:49 00:39:43 Länk >>>
672 Oscar Rose 1985 JONSERED M 10 km 00:39:47 00:39:43 Länk >>>
806 Anders Andersson 1973 Der Arne LK M 10 km 00:39:47 00:39:44 Länk >>>
106 Glenn Andersson 1966 Mölndals BTK M 10 km 00:39:49 00:39:45 Länk >>>
750 Jon Franzén 1979 GÖTEBORG M 10 km 00:39:56 00:39:48 Länk >>>
1021 Susanne Nilsson 1982 Team Vicks K 10 km 00:39:55 00:39:51 Länk >>>
69 Richard Liden 1975 Navåsens FK M 10 km 00:39:57 00:39:53 Länk >>>
100 Erik Zidén 1986 SS Stenlungan M 10 km 00:39:57 00:39:53 Länk >>>
104 Magnus Steen 1968 IS Göta Friidrott M 10 km 00:39:58 00:39:54 Länk >>>
166 Erik Waldner 1981 GÖTEBORG M 10 km 00:39:59 00:39:55 Länk >>>
105 Bobby Ljung 1970 Lonesome Runners M 10 km 00:40:00 00:39:56 Länk >>>
86 Cristian Bodin 1981 IK Stern M 10 km 00:39:58 00:39:58 Länk >>>
1008 Lykke Barck 1974 VÄSTRA FRÖLUNDA K 10 km 00:40:10 00:40:06 Länk >>>
36 Nicolaus Fager 1967 Hälle IF M 10 km 00:40:16 00:40:09 Länk >>>
768 Patrik Simonsson 1972 BILLDAL M 10 km 00:40:20 00:40:09 Länk >>>
150 Patrik Sannerholm 1968 Lindome GIF M 10 km 00:40:27 00:40:19 Länk >>>
93 Jens Hedström 1981 LK Tuppgök M 10 km 00:40:45 00:40:21 Länk >>>
74 Dimitrios Kiriazidis 1968 GÖTEBORG M 10 km 00:40:33 00:40:22 Länk >>>
128 Stefan Bodin 1978 Högsbo AIK M 10 km 00:40:34 00:40:27 Länk >>>
1006 Nicole Pelin 1987 VARBERG K 10 km 00:40:35 00:40:31 Länk >>>
115 Mikael Söderman 1981 Reachlog  M 10 km 00:40:59 00:40:34 Länk >>>
161 Oskar Rundgren 1983 GÖTEBORG M 10 km 00:41:20 00:40:35 Länk >>>
729 Lars Nilsson 1973 Storharrens LK M 10 km 00:40:48 00:40:38 Länk >>>
85 Magnus Lindström 1974 Rydsnäs IF M 10 km 00:40:53 00:40:39 Länk >>>
116 Fredrik Nord 1987 GÖTEBORG M 10 km 00:41:03 00:40:44 Länk >>>
849 Tobias Gimdal 1973 Skanska M 10 km 00:40:56 00:40:46 Länk >>>
73 Ken Nordström 1965 Eskilstuna friidrott M 10 km 00:41:12 00:40:47 Länk >>>
721 Per Yxne 1973 MÖLNLYCKE M 10 km 00:40:52 00:40:48 Länk >>>
109 Stanley Rossäng 1967 Multisport i Väst M 10 km 00:40:58 00:40:49 Länk >>>
127 Stuart Campbell 1981 MÖLNDAL M 10 km 00:41:04 00:40:54 Länk >>>
131 Johan Angenete 1971 CPAC Systems AB M 10 km 00:41:03 00:40:59 Länk >>>
200 Clas Svedbom 1980 TORSLANDA M 10 km 00:41:12 00:41:01 Länk >>>
122 Magnus Holmén 1976 Ericsson IF M 10 km 00:41:10 00:41:03 Länk >>>
1606 Jörgen Härdstedt 1963 IK Wilske M Master (över 50) 10 km 00:41:08 00:41:03 Länk >>>
90 Julian Håkansson 1982 PT Julle M 10 km 00:41:16 00:41:05 Länk >>>
95 Jonas Fehrling 1967 Pantern Running Club M 10 km 00:41:18 00:41:06 Länk >>>
707 Isak Regnström 1989 TYRESÖ M 10 km 00:41:35 00:41:06 Länk >>>
710 Olof Årstrand 1971 GUNNILSE M 10 km 00:41:26 00:41:09 Länk >>>
170 Martin Svensson 1983 HALMSTAD M 10 km 00:41:26 00:41:10 Länk >>>
1630 Christer Svantesson 1964 Vi som springer, hellre än bra LLK M Master (över 50) 10 km 00:41:16 00:41:12 Länk >>>
191 Jesper Ulander 1989 Partille Badminton M 10 km 00:41:21 00:41:14 Länk >>>
429 Marek Gil 1979 ANGERED M 10 km 00:41:51 00:41:15 Länk >>>
1012 Sylvia Gross 1992 Trollhättans IF K 10 km 00:41:18 00:41:15 Länk >>>
110 Henrik Bjurström 1977 OLOFSTORP M 10 km 00:41:29 00:41:20 Länk >>>
850 Manne Wahlberg 1979 LERUM M 10 km 00:41:33 00:41:24 Länk >>>
1010 Saga Gullberg 1989 Triathlon Väst K 10 km 00:41:35 00:41:24 Länk >>>
149 Mattias Johansson 1978 GÖTEBORG M 10 km 00:41:43 00:41:25 Länk >>>
821 Fredrik Lerjestedt 1972 Lonesome Runners M 10 km 00:41:55 00:41:25 Länk >>>
1009 Carolina Johansson 1981 Alingsåspolisens IF K 10 km 00:41:36 00:41:28 Länk >>>
1927 Oscar Sävhage 1997 Team Sävhage P17 10 km 00:41:47 00:41:28 Länk >>>
103 Björn Elfström 1972 Lerum Friidrott M 10 km 00:41:40 00:41:29 Länk >>>
786 Patrik Hagberg 1970 Navåsens FK M 10 km 00:41:35 00:41:29 Länk >>>
153 Dan-Åke Johansson 1966 Trollhättans IF M 10 km 00:41:51 00:41:30 Länk >>>
118 Joakim Carlsson 1979 LK Tuppgök M 10 km 00:41:31 00:41:31 Länk >>>
785 Björn Sandgren 1972 Triathlon Väst M 10 km 00:41:49 00:41:36 Länk >>>
212 Kristoffer Rosén 1987 GÖTEBORG M 10 km 00:42:08 00:41:37 Länk >>>
46 Mohamed Hocine 1967 GÖTEBORG M 10 km 00:41:47 00:41:41 Länk >>>
167 Emil Wingate 1980 ÖJERSJÖ M 10 km 00:41:53 00:41:42 Länk >>>
761 Mikael Broman 1971 IK Trasten M 10 km 00:41:55 00:41:44 Länk >>>
99 Ulf Johansson 1977 LINDOME M 10 km 00:41:57 00:41:46 Länk >>>
1016 Alexandra Axell Mbye 1989 Lerum Friidrott K 10 km 00:41:58 00:41:46 Länk >>>
188 Daniel Nilsson 1976 LANDVETTER M 10 km 00:41:56 00:41:49 Länk >>>
156 Robert börjesson 1990 Lynx Multisport Team M 10 km 00:41:57 00:41:50 Länk >>>
661 Christopher Falk 1971 Postens IF Göteborg M 10 km 00:42:07 00:41:50 Länk >>>
687 Dennis Öberg 1975 GÖTEBORG M 10 km 00:42:06 00:41:50 Länk >>>
211 Patrik Bergqvist 1988 ASKIM M 10 km 00:42:02 00:41:54 Länk >>>
97 Niklas Rasmussen 1974 TORSLANDA M 10 km 00:42:09 00:41:55 Länk >>>
87 Magnus Nilsson 1970 HARPLINGE M 10 km 00:42:13 00:41:56 Länk >>>
1005 Rebecka Andersson 1993 Strömstad Löparklubb K 10 km 00:41:57 00:41:57 Länk >>>
148 Christer Gustavsson 1971 HiQ Göteborg AB M 10 km 00:42:00 00:41:58 Länk >>>
125 Per Ahlström 1977 GÖTEBORG M 10 km 00:42:13 00:41:59 Länk >>>
56 Olof Åström 1988 Göteborg Cycling Team M 10 km 00:42:05 00:42:00 Länk >>>
152 Håkan Hedlund 1967 Skandia Löparklubb M 10 km 00:42:17 00:42:00 Länk >>>
732 Robert Persson 1977 UDDEVALLA M 10 km 00:42:09 00:42:00 Länk >>>
201 Örjan Ahnoff 1985 The Sloths M 10 km 00:42:26 00:42:02 Länk >>>
91 Magnus Elovsson 1980 TORSLANDA M 10 km 00:42:11 00:42:03 Länk >>>
168 Patrick Migas 1976 Mölndals CK M 10 km 00:42:10 00:42:03 Länk >>>
294 Alexander Olander 1988 MÖLNDAL M 10 km 00:42:29 00:42:03 Länk >>>
1618 Bo Melén 1957 Sävedalens AIK M Master (över 50) 10 km 00:42:14 00:42:03 Länk >>>
1020 Jennie Forsberg 1980 Majornas IK K 10 km 00:42:10 00:42:04 Länk >>>
246 Michael Björnberg 1971 KÄRNA M 10 km 00:42:09 00:42:09 Länk >>>
397 Magnus Sjögren 1972 OLOFSTORP M 10 km 00:42:44 00:42:11 Länk >>>
1503 Maja Hultin 1996 IK Orient K 10 km 00:42:20 00:42:12 Länk >>>
183 Martin Sundqvist 1983 GÖTEBORG M 10 km 00:42:30 00:42:13 Länk >>>
112 Magnus Allestam 1973 Lonesome Runners M 10 km 00:42:55 00:42:15 Länk >>>
180 Patrick McAvey 1971 MÖLNLYCKE M 10 km 00:42:30 00:42:16 Länk >>>
291 Jonny Andreasson 1974 Räddningstjänsten Storgöteborg M 10 km 00:42:41 00:42:16 Länk >>>
253 Erik Adolfsson 1987 VÄSTRA FRÖLUNDA M 10 km 00:43:04 00:42:17 Länk >>>
51 Johan Skårbratt 1981 GÖTEBORG M 10 km 00:42:22 00:42:18 Länk >>>
129 Samir Touam 1976 Lerum Friidrott M 10 km 00:42:25 00:42:19 Länk >>>
175 Sebastian Solli 1976 GÖTEBORG M 10 km 00:42:44 00:42:20 Länk >>>
213 Andreas Norén 1975 KINNA M 10 km 00:42:51 00:42:20 Länk >>>
1014 Mirella Carsson 1975 Team Kungälv IS K 10 km 00:42:25 00:42:20 Länk >>>
782 Johan Westlund 1979 IK Jogg M 10 km 00:42:31 00:42:22 Länk >>>
808 Erik Pettersson 1981 GÖTEBORG M 10 km 00:43:10 00:42:22 Länk >>>
803 Mikael Johansson 1982 Peab M 10 km 00:42:32 00:42:23 Länk >>>
826 Mikael Crafoord 1979 VAGGERYD M 10 km 00:42:35 00:42:30 Länk >>>
809 Andreas Dahlgren 1976 Göteborgs Spårvägars GIF M 10 km 00:42:40 00:42:31 Länk >>>
45 Jerker Andréasson Tegeman 1974 Vedums AIS M 10 km 00:42:39 00:42:36 Länk >>>
83 Linus Stridsman 1982 Göteborg Running Club M 10 km 00:42:52 00:42:36 Länk >>>
662 Kent Andersson 1967 Postens IF Göteborg M 10 km 00:43:00 00:42:36 Länk >>>
787 Johannes Karlsson 1983 CK Master M 10 km 00:42:50 00:42:36 Länk >>>
1926 Douglas Fransson Lee 1998 OK Alehof P17 10 km 00:43:04 00:42:36 Länk >>>
439 Simon Nielsen 1996 Sävedalens AIK M 10 km 00:42:58 00:42:38 Länk >>>
182 Dan-Olof Johansson 1968 OK Alehof M 10 km 00:42:59 00:42:39 Länk >>>
1558 Mia Davenil 1975 GÖTEBORG K 10 km 00:42:50 00:42:40 Länk >>>
1611 Tomas Strömvall 1960 Lerum Friidrott M Master (över 50) 10 km 00:43:16 00:42:41 Länk >>>
185 Anders Smith Jonsson 1967 Team Nordic Trail M 10 km 00:43:00 00:42:45 Länk >>>
845 Johan Åberg 1972 SÄVEDALEN M 10 km 00:43:08 00:42:45 Länk >>>
1022 Frida Johansson 1994 SOK Knallen K 10 km 00:43:17 00:42:48 Länk >>>
1622 Johan Tallhage 1960 Reserv-Kenya M Master (över 50) 10 km 00:43:11 00:42:48 Länk >>>
735 Andréas Palm 1973 Kamratföreningen Kortedalarna M 10 km 00:43:31 00:42:52 Länk >>>
120 Andreas Bladfält 1982 Rejlers If M 10 km 00:42:53 00:42:53 Länk >>>
712 Niclas Åkerström 1992 Atlas Athlete M 10 km 00:43:43 00:42:56 Länk >>>
810 Robert Maretic 1973 VÄSTRA FRÖLUNDA M 10 km 00:43:05 00:42:56 Länk >>>
234 Fredrik Sundin 1980 VARBERG M 10 km 00:43:08 00:42:57 Länk >>>
788 Hans Uddén 1984 UDDEVALLA M 10 km 00:43:42 00:42:58 Länk >>>
137 Patrik Magnerius 1968 KÅLLERED M 10 km 00:43:11 00:42:59 Länk >>>
1612 Lennart Kallin 1957 Trollhättans IF M Master (över 50) 10 km 00:43:14 00:43:01 Länk >>>
1613 Per Strömberg 1957 Trollhättans IF M Master (över 50) 10 km 00:43:16 00:43:03 Länk >>>
155 Martin Asztely 1965 Ingen klubb M 10 km 00:43:13 00:43:04 Länk >>>
244 Johan Hartler 1975 Lonesome Runners M 10 km 00:43:32 00:43:04 Länk >>>
157 Fredric Hallström 1981 MÖLNDAL M 10 km 00:43:29 00:43:05 Länk >>>
124 Niclas Eliasson 1968 TORSLANDA M 10 km 00:43:17 00:43:06 Länk >>>
1560 Susanna Milikic 1975 Triathlon Väst K 10 km 00:43:16 00:43:07 Länk >>>
126 Anders Fredriksson 1983 Arvika Idrottssällskap M 10 km 00:43:21 00:43:09 Länk >>>
1617 Anders Ydergård 1958 ASKIM M Master (över 50) 10 km 00:43:29 00:43:13 Länk >>>
88 Conrad Thompson 1973 Longhorns M 10 km 00:46:46 00:43:15 Länk >>>
187 Christopher Collin 1984 VÄSTRA FRÖLUNDA M 10 km 00:43:26 00:43:17 Länk >>>
135 Mathias Gustafsson 1970 Haga TKD M 10 km 00:43:24 00:43:18 Länk >>>
776 Olof Holmdahl 1980 K3 IF M 10 km 00:43:50 00:43:18 Länk >>>
133 Peter Ekström 1978 EKSJÖ M 10 km 00:43:25 00:43:19 Länk >>>
176 Jonas Simonsson 1971 Kullavik road runners M 10 km 00:43:25 00:43:19 Länk >>>
1621 Ragnar Uppström 1964 FK Herkules M Master (över 50) 10 km 00:43:53 00:43:19 Länk >>>
262 Jerker Lindsten 1971 HiQ Göteborg AB M 10 km 00:43:30 00:43:20 Länk >>>
263 Daniel Norlander 1976 Göteborgs Polismäns IF M 10 km 00:43:29 00:43:20 Länk >>>
305 Magnus Johansson 1977 ICA Kvantum M 10 km 00:43:47 00:43:22 Länk >>>
851 Joakim Larsson 1994 LINDOME M 10 km 00:43:59 00:43:23 Länk >>>
1614 Lars Olsson 1960 IF Hagen M Master (över 50) 10 km 00:43:25 00:43:23 Länk >>>
901 Carina Dandebo 1962 Trollhättans IF K Master (över 50) 10 km 00:43:36 00:43:24 Länk >>>
144 Daniel Lundkvist 1969 IK Akele M 10 km 00:43:51 00:43:25 Länk >>>
145 Jakob Sellberg 1968 Pantern Running Club M 10 km 00:43:35 00:43:26 Länk >>>
1925 William Rydin 2000 Ullevi FK P17 10 km 00:43:33 00:43:26 Länk >>>
195 Carl-Johan Lundell 1966 JONSERED M 10 km 00:44:07 00:43:27 Länk >>>
669 Daniel Ekman 1980 VÄSTRA FRÖLUNDA M 10 km 00:44:31 00:43:27 Länk >>>
856 Jens Abrahamsson 1978 GÖTEBORG M 10 km 00:43:54 00:43:27 Länk >>>
138 Björn André 1966 Hästeviksgetterna M 10 km 00:43:45 00:43:29 Länk >>>
139 David Karlberg 1979 VINNINGA M 10 km 00:44:26 00:43:29 Länk >>>
286 Jörgen Andersson 1972 GÖTEBORG M 10 km 00:43:45 00:43:29 Länk >>>
121 Ivan Smith 1986 ALINGSÅS M 10 km 00:44:14 00:43:30 Länk >>>
1547 Johanna Engström 1979 LERUM K 10 km 00:44:06 00:43:31 Länk >>>
177 Vincent Wenden 1984 GHFS M 10 km 00:44:47 00:43:38 Länk >>>
194 Christian Johansson 1971 LINDOME M 10 km 00:43:59 00:43:39 Länk >>>
193 Jörgen Svanström 1970 Lonesome Runners M 10 km 00:44:03 00:43:41 Länk >>>
1616 Ralph Rosberg 1961 Stenungsundslöparna M Master (över 50) 10 km 00:43:55 00:43:42 Länk >>>
1952 Albin Lysell 2001 Sävedalens AIK P17 10 km 00:43:52 00:43:42 Länk >>>
701 Rikard Widhede 1982 MÖLNDAL M 10 km 00:44:07 00:43:48 Länk >>>
174 Tobias Andersson 1975 Lonesome Runners M 10 km 00:43:58 00:43:50 Länk >>>
819 Anders Sandberg 1967 SK Granan M 10 km 00:44:31 00:43:55 Länk >>>
813 Christopher Schyberg Hansen 1982 SegaGubbar M 10 km 00:44:29 00:43:57 Länk >>>
1538 Lina Karlsson 1977 En av tre K 10 km 00:44:16 00:43:58 Länk >>>
192 Jimmy Jeppesen 1967 Emerson M 10 km 00:44:45 00:44:02 Länk >>>
474 Daniel Olsson 1974 Lonesome Runners M 10 km 00:44:53 00:44:03 Länk >>>
1566 Paula Wass 1968 IF Kville K 10 km 00:44:08 00:44:03 Länk >>>
1603 Per-Olov Åberg 1961 Eskilstuna friidrott M Master (över 50) 10 km 00:44:34 00:44:04 Länk >>>
1626 Lasse Hall 1964 Borgens Sportklubb M Master (över 50) 10 km 00:44:24 00:44:04 Länk >>>
276 Christer Johansson 1973 SegaGubbar M 10 km 00:44:36 00:44:05 Länk >>>
205 Anders Engman 1973 SegaGubbar M 10 km 00:44:38 00:44:06 Länk >>>
1029 Tarja Kilponen 1966 KUNGSBACKA K 10 km 00:44:14 00:44:07 Länk >>>
1609 Peter Karlsson 1955 IK Jogg M Master (över 50) 10 km 00:44:19 00:44:07 Länk >>>
285 Anders Karlsson 1967 Team Maddy M 10 km 00:44:34 00:44:08 Länk >>>
1971 Celine Allard 2001 Eskilstuna friidrott F17 10 km 00:44:08 00:44:08 Länk >>>
140 Martin Samson 1978 DRT Kungsbacka M 10 km 00:44:28 00:44:10 Länk >>>
1625 Hans Käll 1955 SOK Knallen M Master (över 50) 10 km 00:44:31 00:44:10 Länk >>>
1654 Kjell Olausson 1962 Pantern Running Club M Master (över 50) 10 km 00:46:21 00:44:10 Länk >>>
681 Finn Petersson 1967 Four x IF M 10 km 00:44:36 00:44:11 Länk >>>
169 Anders Carlsson 1967 STENUNGSUND M 10 km 00:44:33 00:44:14 Länk >>>
203 Martin Andersson 1972 MÖLNLYCKE M 10 km 00:44:32 00:44:14 Länk >>>
1634 Klas-Johan Liljedahl 1959 VÄSTRA FRÖLUNDA M Master (över 50) 10 km 00:44:35 00:44:17 Länk >>>
130 Per Celén 1965 IK Stern M 10 km 00:44:26 00:44:18 Länk >>>
827 Adam Ljuca 1976 Telia IF M 10 km 00:44:33 00:44:18 Länk >>>
1490 Christin Ljungars 1975 GÖTEBORG K 10 km 00:44:46 00:44:18 Länk >>>
1886 Markus Bodén 1960 SOK Knallen M Master (över 50) 10 km 00:44:40 00:44:18 Länk >>>
798 Johan Thoresson 1978 Grebbestad IF M 10 km 00:44:48 00:44:19 Länk >>>
1037 Liselotte Palmqvist 1967 Ericsson IF K 10 km 00:44:43 00:44:19 Länk >>>
1624 Jan Ekman 1955 Ryda SK M Master (över 50) 10 km 00:44:24 00:44:19 Länk >>>
734 Tomas Karlsson 1970 Borås SK M 10 km 00:44:32 00:44:21 Länk >>>
1032 Rachel Burdick 1984 CLC Striders K 10 km 00:44:38 00:44:22 Länk >>>
219 Jens Augustinsson 1975 JOHANNESHOV M 10 km 00:45:15 00:44:23 Länk >>>
660 Joakim Sandin 1980 Team Salming M 10 km 00:44:50 00:44:23 Länk >>>
1623 Anders Gezelius 1950 DONSÖ M Master (över 50) 10 km 00:44:49 00:44:24 Länk >>>
284 Axel Lyckberg 1986 Vegan Runners IK M 10 km 00:44:44 00:44:25 Länk >>>
1074 Annakarin Vikingsson 1976 GÖTEBORG K 10 km 00:45:01 00:44:26 Länk >>>
733 Ove Blodh 1967 GÖTEBORG M 10 km 00:44:42 00:44:27 Länk >>>
1033 Josefin Nyqvist 1990 Tingbergs AIS K 10 km 00:44:27 00:44:27 Länk >>>
1620 Rune Gustavsson 1954 Navåsens FK M Master (över 50) 10 km 00:44:35 00:44:27 Länk >>>
2015 Mats Hansson 1962 Bomans gård M Master (över 50) 10 km 00:46:24 00:44:27 Länk >>>
283 Jens Fältskog 1972 Svenska Fårklipparförbundet M 10 km 00:44:56 00:44:28 Länk >>>
852 Stefan Ivarsson 1981 Härlanda Crew M 10 km 00:44:42 00:44:28 Länk >>>
160 Anders Magnusson 1971 IF Hagen M 10 km 00:44:38 00:44:30 Länk >>>
190 Tarmo Karjalainen 1969 SOK Knallen M 10 km 00:44:52 00:44:30 Länk >>>
143 Martin Karlberg 1979 LIDKÖPING M 10 km 00:45:18 00:44:34 Länk >>>
141 Fredrik Angel 1977 FALKENBERG M 10 km 00:44:50 00:44:35 Länk >>>
184 André Nilsson 1974 IK Trasten M 10 km 00:45:08 00:44:36 Länk >>>
206 Anders Nyberg 1965 LERUM M 10 km 00:45:22 00:44:38 Länk >>>
1975 Linnea Smalström 1999 Sävedalens AIK F17 10 km 00:44:52 00:44:38 Länk >>>
339 David Elebring 1981 Lerum Friidrott M 10 km 00:44:58 00:44:39 Länk >>>
1619 Lennart Bengtsson 1961 Majornas IK M Master (över 50) 10 km 00:44:50 00:44:39 Länk >>>
189 Anders Arvidsson 1965 Audi Göteborg M 10 km 00:45:15 00:44:40 Länk >>>
254 André Bodin 1976 #gbgrun M 10 km 00:45:23 00:44:40 Länk >>>
720 Carl Reiman 1987 STOCKHOLM M 10 km 00:45:00 00:44:41 Länk >>>
1635 Christian Ewert 1964 STORA HÖGA M Master (över 50) 10 km 00:45:08 00:44:41 Länk >>>
162 Peter Brodin 1972 GÖTEBORG M 10 km 00:45:05 00:44:42 Länk >>>
207 Rolf Nurmi 1965 Peab Väst IF M 10 km 00:44:59 00:44:42 Länk >>>
679 Kristoffer Stefansson 1981 Nykroppa AIK M 10 km 00:47:33 00:44:42 Länk >>>
292 Finn Hensner 1978 Lonesome Runners M 10 km 00:45:12 00:44:43 Länk >>>
903 Anneli Södergårds 1963 Hultsfreds LK K Master (över 50) 10 km 00:44:56 00:44:43 Länk >>>
783 Per Näslund 1965 LANDVETTER M 10 km 00:44:46 00:44:46 Länk >>>
800 Fredrik Olofsson 1974 Hulebäcksgymnasiet M 10 km 00:45:33 00:44:46 Länk >>>
307 Per Wiklund 1985 The Sloths M 10 km 00:45:11 00:44:47 Länk >>>
1019 Catharina Rutgersson 1990 Club Active Island Tjörn K 10 km 00:45:07 00:44:49 Länk >>>
2007 Bengt Göran Strid 1959 Runacademy IF M Master (över 50) 10 km 00:44:56 00:44:50 Länk >>>
1940 Jonathan McAvey 2003 Mölnlycke IF P17 10 km 00:45:23 00:44:52 Länk >>>
1640 Lars Eliasson 1962 ALINGSÅS M Master (över 50) 10 km 00:45:22 00:44:53 Länk >>>
759 Magnus Lindell 1978 BRÄNNÖ M 10 km 00:45:11 00:44:57 Länk >>>
147 Henrik Ström 1975 Fotskäl RoadRunners M 10 km 00:45:43 00:44:58 Länk >>>
243 Robert Ström 1977 Baksida Lår IF M 10 km 00:46:04 00:44:58 Länk >>>
280 Tommy Carlsson 1975 IK Oddevold M 10 km 00:45:24 00:44:58 Länk >>>
178 Daniel Boman 1976 Ericsson IF M 10 km 00:45:15 00:44:59 Länk >>>
807 Josef Ericson 1980 Lonesome Runners M 10 km 00:45:30 00:44:59 Länk >>>
159 Staffan Appelgren 1967 GÖTEBORG M 10 km 00:45:34 00:45:00 Länk >>>
295 Joakim Hallqvist 1988 STENKULLEN M 10 km 00:45:45 00:45:01 Länk >>>
1028 Jessica Jonsson 1989 Runacademy IF K 10 km 00:45:32 00:45:02 Länk >>>
1976 Wilma Nielsen 2001 Sävedalens AIK F17 10 km 00:45:18 00:45:03 Länk >>>
1039 Elisabeth Gartinger 1987 JOHANNESHOV K 10 km 00:45:18 00:45:04 Länk >>>
780 Alfred Björback 1986 LUDVIKA M 10 km 00:45:32 00:45:06 Länk >>>
1977 Julia Nielsen 2001 Sävedalens AIK F17 10 km 00:45:21 00:45:07 Länk >>>
209 Nils Ludwigson 1986 MIT Tough Team M 10 km 00:45:26 00:45:08 Länk >>>
376 Johnny Kallin 1985 GÖTEBORG M 10 km 00:46:02 00:45:09 Länk >>>
1031 Veronica Höiom 1974 Vallentuna FK K 10 km 00:45:09 00:45:09 Länk >>>
255 Kristian Guander 1969 Fältjägarna M 10 km 00:46:06 00:45:10 Länk >>>
837 Philip Näslund 1996 LANDVETTER M 10 km 00:45:18 00:45:10 Länk >>>
1656 Anders Åkvist 1963 Team Nordic Trail M Master (över 50) 10 km 00:45:34 00:45:11 Länk >>>
671 Stefan Norgren 1978 BK Sol M 10 km 00:45:27 00:45:12 Länk >>>
198 Jens Sandahl 1969 Lonesome Runners M 10 km 00:45:27 00:45:13 Länk >>>
204 Jan Pettersson 1971 Team Kungälv IS M 10 km 00:45:59 00:45:13 Länk >>>
1629 Eive Hedström 1963 GÖTEBORG M Master (över 50) 10 km 00:45:45 00:45:14 Länk >>>
1631 Jörgen Olsson 1964 Trollhättans kommuns IF M Master (över 50) 10 km 00:45:28 00:45:14 Länk >>>
727 Henrik Berndtsson 1970 NOL M 10 km 00:46:07 00:45:15 Länk >>>
760 Johan Högberg 1976 Högsbo AIK M 10 km 00:45:24 00:45:15 Länk >>>
1058 Ida Korsgren 1976 MÖLNDAL K 10 km 00:45:30 00:45:15 Länk >>>
1637 Peter Nilsson 1961 HÖKERUM M Master (över 50) 10 km 00:45:38 00:45:15 Länk >>>
228 Martin Christofferson 1988 Runacademy IF M 10 km 00:46:08 00:45:25 Länk >>>
1038 Karin Magnusson 1973 IF Hagen K 10 km 00:45:38 00:45:25 Länk >>>
186 Michael Kossenjans 1969 AstraZeneca IF M 10 km 00:45:53 00:45:26 Länk >>>
318 Martin Svensson 1978 Göteborgs Processteknik M 10 km 00:45:39 00:45:26 Länk >>>
225 Fredrik Andersson 1972 MÖLNLYCKE M 10 km 00:46:21 00:45:28 Länk >>>
794 Rikard Hallgren 1969 Aktivitus Sports Club M 10 km 00:45:40 00:45:28 Länk >>>
1931 Hugo Thunberg 1998 OK Alehof P17 10 km 00:46:15 00:45:30 Länk >>>
119 Stefan Gustafsson 1980 GÖTEBORG M 10 km 00:45:38 00:45:31 Länk >>>
245 Tomas Andersson 1969 IF Roxy M 10 km 00:45:52 00:45:31 Länk >>>
317 Jens Wallén 1989 VÄSTRA FRÖLUNDA M 10 km 00:45:49 00:45:31 Länk >>>
1643 Björn Eriksson 1964 Göteborgs CK M Master (över 50) 10 km 00:46:12 00:45:34 Länk >>>
449 Axel Eriksson 1982 GÖTEBORG M 10 km 00:45:40 00:45:35 Länk >>>
758 Keijo Kauranen 1974 TROLLHÄTTAN M 10 km 00:46:02 00:45:36 Länk >>>
1224 Charlotta Skarin 1975 IK Trasten K 10 km 00:46:09 00:45:36 Länk >>>
210 John Kåwert 1973 STORA HÖGA M 10 km 00:46:07 00:45:38 Länk >>>
418 Michael Ljungberg 1976 SUNDSVALL M 10 km 00:46:06 00:45:40 Länk >>>
1516 Linda Christensen 1980 VÅRGÅRDA K 10 km 00:45:54 00:45:41 Länk >>>
261 Anders Byvik 1967 HISINGS KÄRRA M 10 km 00:46:04 00:45:42 Länk >>>
1520 Nina Bohlander 1982 Cremefyllda K 10 km 00:46:00 00:45:42 Länk >>>
227 Patric Forsblom 1975 KUNGSBACKA M 10 km 00:46:10 00:45:43 Länk >>>
1641 Peter Jarlsby 1959 KÅLLERED M Master (över 50) 10 km 00:46:39 00:45:43 Länk >>>
241 Magnus Erixon 1971 Mölndals AIK M 10 km 00:46:04 00:45:45 Länk >>>
1873 Mats Svensson 1963 VÄSTRA FRÖLUNDA M Master (över 50) 10 km 00:46:29 00:45:46 Länk >>>
171 Daniel Levin 1980 Volvo Cars M 10 km 00:46:23 00:45:47 Länk >>>
905 Christina Johansson 1962 Göteborgs Kvinnliga IK K Master (över 50) 10 km 00:45:49 00:45:47 Länk >>>
1025 Elisabet Sundin 1979 FALKENBERG K 10 km 00:46:35 00:45:47 Länk >>>
904 Eleonor Öström 1959 IF Kville K Master (över 50) 10 km 00:46:00 00:45:48 Länk >>>
1610 Håkan Bondeby 1955 Särö IK M Master (över 50) 10 km 00:45:59 00:45:48 Länk >>>
582 Mikael Tilly 1972 GRÅBO M 10 km 00:46:20 00:45:51 Länk >>>
1054 Karin Mellberg 1973 GÖTEBORG K 10 km 00:46:15 00:45:52 Länk >>>
906 Carita Henricsson 1955 Mölnlycke FK K Master (över 50) 10 km 00:46:05 00:45:53 Länk >>>
218 Alf Ekblad 1969 Lonesome Runners M 10 km 00:46:00 00:45:54